Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Losowy cytat:
W Polsce pojawiło się nowe święto - Dzień Trzeźwości. Kraj jest w szoku, nikt nie wie jak je obchodzić.
blank.gif blank.gif
Foto-chmurka
blank.gif blank.gif
Ostatnio dodane
Zdjęcia
 [2861]
Użytkownicy
Artykuły
Do ściągnięcia
Komentarze
blank.gif blank.gif
Najczęściej oglądane
Zdjęcia
Do ściągnięcia
Artykuły
Linki do stron
blank.gif blank.gif
Zegar & Kalendarz
blank.gif blank.gif
Odliczanie
Jeszcze tylko

do wakacji! To wcale nie tak długo ;-)
blank.gif blank.gif
Klubowy kubek
blank.gif blank.gif
Pytania i odpowiedzi: Problemy w użytkowaniu forum
Pytania i odpowiedzi >Problemy w użytkowaniu forum
Nie mogę zmienić/wstawić avatarkaTe #%$&! emotki!
Nie mogę zmienić/wstawić avatarka
1. Avatar ma określone maksymalne rozmiary. Sprawdź, czy rozmiar twojego obrazka mieści się w wyznaczonych granicach.
2. Sprawdź, czy obrazek jest w odpowiednim formacie. Egzotyczne formaty mogą nie być obsługiwane przez motor forum. Najlepiej zapisz go jako .gif, .jpg lub .png, nie powinno być kłopotów.
3. Sprawdź, czy nazwa obrazka nie zawiera polskich znaków lub spacji czy czegoś podobnego. I najlepiej, żeby długość nie przekraczała schematu 8+3 (czyli do 8 znaków nazwy, kropka i 3 znaki rozszerzenia).
Do góry
Te #%$&! emotki!
Emotki graficzne zastępują ciągi znaków. Obecny zestaw emotek jest dość bogaty i wiele z nich może zbiegać się z pospolitymi ciągami znaków, przez co w najbardziej nieoczekiwanych miejscach wiadomości pojawiają się uśmieszki, skrzywione buźki lub całuski zupełnie nieprzystające do nieprzychylnej wypowiedzi. Częściowo można temu zaradzić i to na kilka sposobów.
1. Jako admin mogę zmienić ciągi znaków odpowiedzialne za powstawanie emotek. Za: niepożądane emotki będą się pojawiać sporadycznie, jeśli w ogóle. Przeciw: Z niektórymi ciągami się zżyliśmy i może być trudno przestawić się na nowe, a w takiej sytuacji zastalibyśmy skazani na klikanie w emotki na dole.
2. Ty sam, użyszkodniku, kontroluj swoje wypowiedzi. Zredukować ilość niechcianych emotikonek o ponad połowę może pisownia zgodna z regułami poprawnej polszczyzny, czyli pisanie spacji po przecinkach, dwukropkach i średnikach, bo emotki zawsze się od tego zaczynają. Drugą rzeczą na którą musisz uważać, to pisanie spacji również po znakach specjalnych, jak np. kwadratowy nawias, cudzysłów, średnik, plus, równości, mniejszości itd. Znaki te są w kodzie HTML przetwarzane na specjalne ciągi kończące się średnikiem i niestety zwykle po tym następuje jakaś litera. Jeśli tu nie zachowasz się zgodnie z zasadami pisowni polskiej i po jednym ze wspomnianych znaków zostawisz spację, masz naprawdę spore szanse na uniknięcie niechcianej emotki.
Dla wyjaśnienia (uwaga - średnik na końcu jest częścią ciągu, a spacje między znakami musiałem dodać, bo inaczej pojawiał się znaczek a nie ciąg! spróbujcie je wstawić gdzieś do wiadomości, jak nie wierzycie):
& przetwarzany jest na & a m p ;
> przetwarzany jest na & g t ;
„ na & b d q u o ;
” na & r d q u o ;
itd

Ważne: jeśli kogoś cytujesz, wstaw spację po otwierającym nawiasie kwadratowym. Inaczej jest duża szansa, że zamiast porządnego cytatu będziesz miał turlającą się buźkę albo co.
3. Przywrócenie dawnego zastawu emotikonów. Jest on znacznie uboższy (bodajże 6 czy 7 sztuk), ale przynajmniej nie będzie wspomnianych problemów ani nie będą dawać po oczach w czasie pisania wiadomości. Ale jakoś do obecnego stanu przywykłem i szczerze mówiąc jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu.
Do góry
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif blank.gif
Shoutbox
Musisz się zalogować żeby wysłać wiadomość.

08-12-2017 21:25
Nie ma co siać fermentu. Dobrze że otwierają sklep na żeromskiego bo w GS albo w M1 czynsz by ich pociągnął na dno ... jeśli ceny w sklepie stacjonarnym będą mieli takie jak w necie to fajnie się zapo

08-12-2017 19:34
Myślę że jest odwrotnie. To własnie w centrach teraz ludzie się ubierają, a centra miast mogą być oddane na rozrywkę. Jutro otwarcie. To filia wargamera. Jest na fejsie do oglądania.

02-12-2017 21:38
Nie śmierdzą. Po prostu dziś na Żeromę nie chodzi się, żeby kupić książki, ale buty, komórę albo wziąć pożyczkę. Po rzeczy dziwne jak książki (czy choćby figurki) chodzi się do centrów handlowych.

23-11-2017 23:02
Nie siej defetyzmu kocie, były plany by pierwszy wargamer też był na żeromie. Jak był na 25 czerwca to zarzucali nam że daleko, a teraz buty śmierdzą ? ....

23-11-2017 09:15
Ciekawe co z tego wyrośnie.

22-11-2017 20:13
Wśród banków i sklepów z butami? Słabo, ale obym się mylił Shock

16-11-2017 22:28
V kolumna mi donosi że na żeromie już niedługo będzie sklep wargamera !!!! Smile))) Zbierajcie kasę by zakupy robić tam by nam nie upadłą nowa inicjatywa

21-09-2017 15:21
Ale jaja, jeśli recenzuję coś, co ma związek z Rosją, jutub demonstruje swoją rusofobię i wyświetla "ten film nie jest odpowiedni dla reklamodawców Angry

19-09-2017 19:53
Cholera, wywaliło zupełnie wtyczkę, bo jutub odszedł od flaszki Sad

24-07-2017 13:07
Cold one ty siedzisz w radomiu? Ja ogarniam juz zasady 8ed do 40k i moge grac.ado kings of war zawsze tez chetny jestem wfb umarlo a zombie nastepce made by gw czy potwora frankensteina made by spolec

blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png