Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Losowy cytat:
Nie podnoś głosu. Podnieś poziom swoich argumentów.
blank.gif blank.gif
Foto-chmurka
blank.gif blank.gif
Ostatnio dodane
Zdjęcia
 [2955]
Użytkownicy
Artykuły
Do ściągnięcia
Komentarze
blank.gif blank.gif
Najczęściej oglądane
Zdjęcia
Do ściągnięcia
Artykuły
Linki do stron
blank.gif blank.gif
Zegar & Kalendarz
blank.gif blank.gif
Odliczanie
Jeszcze tylko

do wakacji! To wcale nie tak długo ;-)
blank.gif blank.gif
Klubowy kubek
blank.gif blank.gif
Zobacz temat
 Drukuj temat
Co ciekawego w TV
Kot
No i kolejny odcinek Sherlocka za nami. I muszę powiedzieć, że podobał mi się jeszcze bardziej niż pierwszy z trzeciej (obecnej) serii, choć początek wcale tego nie zapowiadał. Szkoda tylko, że nie obejrzymy odcinków o przygodach, które zostały wspomniane w mowie Sherlocka.
Tam, gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety.
images.chomikuj.pl/button/Don_Rumata.gif

Kot
Na kanale AleKino! wyświetlają film Piotrek, trzynastego. Nie mylić z Piątek, 13 Smile bo ja w pierwszej chwili się nabrałem. Jest to nasza, kretyńska parodia hamerykańskich horrorów i choć jest naprawdę durna, to uśmiałem się nieźle. Perełkami są znani aktorzy, jak np. Cezary Pazura mówiący swoją kwestię Zagiąłem na niego pazura albo Mirosław Baka który bakał maryśkę o ile dobrze zapamiętałem. Warto obejrzeć chociaż raz, no chyba że ktoś nie trawi abstrakcyjnych dowcipów w stylu Nagiej broni.
Edytowane przez Kot dnia 27-03-2014 17:52

Kot
Na CBS Europa leciał i pewnie go powtórzą film Droga na podstawie książki Cormicka McCarthy'ego o tym samym tytule. Film opowiada o ojcu i synu idących do wybrzeża oceanu przez świat spustoszony wojną atomową. Ci, którzy przeżyli, zostali kanibalami albo popełnili samobójstwo. To tak w skrócie.
Film jest mocny. Nie dzięki krwawym scenom walk i wypruwanym flakom, ale dzięki swojemu realizmowi. Świat jest szary, może trochę brązowy czasami, a jak zauważyli tęczę to była wielka sensacja. Mijają opuszczone domy, czasem nie opuszczone, ale z martwymi właścicielami w środku. I mają pistolet, a właściwie rewolwer. Z dwiema kulami. Dla siebie, bo nie chcą skończyć jako danie kanibali po tym, jak już zostaną zamęczeni na śmierć. A do tego czasami jest blisko, naprawdę blisko. I ojciec wyciąga rewolwer i przystawia go do głowy syna i czeka do ostatniej chwili. Przerażające. Film przesycony jest beznadzieją i smutkiem. Nie zrobi kariery ani nie przyniesie swym twórcom sławy ani pieniędzy, ale jest Wielki. Właśnie dzięki realizmowi. Bo nie opowiada o tym, że jakiś przywódca zbierze wokół siebie ludzi żeby odbudować hamerykańską demokrację (bardzo częsty i bardzo rzygliwy motyw w adaptacjach powieści Kinga), ale o tym, że jedyne zorganizowane grupy jakie powstaną to będą bandyci, a uczciwi ludzie będą się tak siebie bali nawzajem, że gotowi będą się pozabijać ostatnimi deskami ratunku.
Dostajemy również perełki aktorskie - Charlize Theron jako matka chłopca, zupełnie inna od dotychczasowych olśniewających kreacji, oraz Viggo Mortensen - Szatan z Armii Boga i zakochany ćwok z trylogii Władca Pierścieni. I chłopiec, celujący w stojącego przed nim mężczyznę i pytający "Czy jesteś dobrym człowiekiem? Bo tata powiedział, że mam się wystrzegać złych ludzi." Ten film zapada w pamięć i napełnia ją pokładami smutku. Przypomina trochę pewną radziecką produkcję o podobnej tematyce, niestety nie zapamiętałem tytułu, a szkoda. Rzadko teraz powstają takie filmy, dlatego polecam obejrzenie - przynajmniej raz. Sami zdecydujcie, czy się odważycie powtórzyć. Ja chyba nie, ale muszę go gdzieś dopaść, niech leży na dysku albo jeszcze lepiej w oryginalnym pudełku DVD. Tak na wszelki wypadek.

rakso_the_slayer
Film oglądałem już chyba z 10 razy. Ostatnio często w TV go puszczają.

Pierwszy raz obejrzałem go po przeczytaniu książki, którą pochłonąłem "za jednym posiedzeniem". Wyśmienicie się czytało i szczerze polecam.

Dla mnie Droga, zarówno na papierze jak i na ekranie, to wybitne dzieło.

Swoją drogą, będąc w klimatach postapo... Szykując się na Mad Maxa 4 postanowiłem przypomnieć sobie różne stare filmy w tej konwencji i poszukać nowych. Niedawno obejrzałem po raz kolejny "Chłopiec i jego pies". Bardzo zacny, stary filmik. Rzekłbym klasyka gatunku. No i to zakończenie... Grin
afterglowthegame.com/banwt215.jpg

Kot
W czwartek, zdaje się 6.11 albo co zapowiadają wejście na AXN serialu Rodrigueza Od zmierzchu do świtu. Sądząc po artykułach w necie, reżyserem nadal jest Robert Rodriguez, ale aktorzy będą już zupełnie inni. Trudno im będzie choćby dorównać Szelmie Hayek, Quentinowi Tarantino i George'owi Clooneyowi nie mówiąc już o ich przebiciu. Kolejnym problemem jest scenariusz, który nie zawiera niczego nowego - zaczyna się w tym samym miejscu co film, a kończyć ma się też z końcem filmu, więc wszystko wiemy. Zapewne w serialu odejdą od zabójczego czarnego humoru na rzecz powagi sytuacji, co odbierze mu sporo uroku oryginału. Jestem pełen czarnych myśli, ale postaram się obejrzeć przynajmniej trochę. Kto wie?

Kot
Próbowałem oglądać Walking dead, ale jakoś nie trafiłem na odpowiednie odcinki. Coś tam gadali, nawet się z nikim w sumie nie bili, no, nudno było. Rozumiem, że Battlestar Galactica też mógł się taki wydawać, bo było wiele odcinków z intrygami czy rozgrywkami politycznymi. Ale na TVPuls leci serial Z Nation, też o zombie apokalipsie, ale akcja jest znacznie żywsza. Wprawdzie nie zawsze rozumiem ich działania i trochę to psuje odbiór, ale ogląda się jak na razie miło i dlatego polecam ten serial zdecydowanie bardziej. Niedziela, ok. 22.00, dwa odcinki. Czekam przyszłego weekendu, ciekawe czy kolejne odcinki zainteresują mnie równie mocno jak te dwa które obejrzałem dzisiaj.

Kot
Obejrzałem ostatnio na TV4 albo Puls film Świt. Fabuła standardowa - przez świat przewaliła się zaraza, która zmieniła ludzi w wampiry. Ale konsekwencje są zupełnie inne, zwariowana ekonomia oparta na krwi, niedobory dostaw, ograniczenia dla biednych, dostatek krwi dla bogatych. W takiej sytuacji pojawiają się niepokoje społeczne, a oliwy do ognia dolewa grupa ludzkich niedobitków szukająca lekarstwa mogącego uleczyć wampiry i zmienić ich z powrotem w ludzi. Z powodu sztampowości założeń oglądałem to zerkając jednym okiem, później zerkałem dwoma, aż wreszcie rzuciłem to, co tam wtedy robiłem (chyba komputer Wink ) i poświęciłem filmowi całą uwagę. Akcja jest wartka, trup się ściele gęsto i napięcie wskutek tego nie znika, bo giną zarówno wampiry, jak i ludzie - w tym pozytywni bohaterowie, którzy w tego typu produkcjach zwykle przeżywają. I zakończenie, niby logiczne, ale i tak interesujące. Polecam.

Kot
Youtube postanowiło wykroić dla siebie kawałek z tortu, jakim są seriale produkowane masowo przez kompanie filmowe i stworzyło, na wzór "Netfix. Serial oryginalny" coś w rodzaju "Youtube. Serial oryginalny". Zaczęli od fantastyki - serial nazywa się "Origin", co jest nazwą statku kolonizacyjnego. Od strony nauki trochę to leży, bo nie mamy systemu Nexus leżącego w odległości 5 lat świetlnych od Ziemi, a wprawdzie sztuczna grawitacja robiona jest za pomocą obracających się pierścieni tworzących statek (nawet jest w pewnym momencie zagięcie korytarza), to gdy bohaterowie wyglądają przez okno - stoją jednak na suficie Grin
Ale to drobiazgi. Ponieważ wymyslić coś nowego jest trudno, mamy tu przebitki z różnych filmów. Bohaterowie budzą się z hibernacji i nie wiedzą po co ani dlaczego, ponieważ obudzić sie mieli dopiero na planecie docelowej, a tu - otwarty kosmos, żagiel słoneczny podarty, załogi nie widać - co robić? Mamy więc drużynę, jak w "Cube", coś atakującego kosmonautów jak w "Aliens", a podobno będzie nawet jak w "Horyzoncie zdarzeń". Scena "pokręcania" odnalezionego członka załogi jest dobrze zrobiona i choć akcja nie idzie za szybko, można się zainteresować. Dostajemy też oczywiście reminiscencje z życia na Ziemi poszczególnych osób. W pierwszym odcinku jest to Japończyk z yakuzy, ale sądząc po zajawce (tak, obejrzałem tylko odcinek pierwszy), dostaniemy też historie innych osób. Czy będzie interesujące? Zobaczymy. W jednym z artykułów porównano go nawet do powszechnie szanowanego "The Expanse", więc może być ciekawie.
------------------------------
Edit: niestety, po drugim odcinku żąda youtube premium, którego nawet nie ma jeszcze w Polsce Grin
Edytowane przez Kot dnia 18-11-2018 16:46

Przejdź do forum:
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się