Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Losowy cytat:
Gdy idzie roztacza wokół siebie delikatny zapach środy. Podobno nie został prezydentem Unii Europejskiej, bo ma zbyt rozpoznawalną twarz. My nazywamy go Stig. ("Top Gear", program TV)
blank.gif blank.gif
Foto-chmurka
blank.gif blank.gif
Ostatnio dodane
Zdjęcia
 [2942]
Użytkownicy
Artykuły
Do ściągnięcia
Komentarze
blank.gif blank.gif
Najczęściej oglądane
Zdjęcia
Do ściągnięcia
Artykuły
Linki do stron
blank.gif blank.gif
Zegar & Kalendarz
blank.gif blank.gif
Odliczanie
Jeszcze tylko

do wakacji! To wcale nie tak długo ;-)
blank.gif blank.gif
Klubowy kubek
blank.gif blank.gif
Zobacz temat
 Drukuj temat
Filmy z czasopism
Kot
Gdzieś w którymś kiosku, Inmedio czy podobnie, kupiłem DVD z Coś zachwalane na pudełku jako "prequel horroru wszechczasów. Oczywiście tytuł jest mi znany - to The Thing Jamesa Camerona, ale nie tylko to sprawiło, że kupiłem, ale reklama z tyłu - "twórcy Świtu żywych trupów wracają na Antarktydę" itd. Świt żywych trupów wspominam nieprzyjemnie, bo był nieprzyjemny, ale solidnie zrobiony, więc mój chudy portfel zrobił się jeszcze chudszy. Cóż mogę powiedzieć, jest to dokładnie to, co w wersji Camerona tyle, że technika poszła do przodu. Najgorsze, że wiemy przecież jak się jego wersja skończyła i spodziewamy się, że się zacznie tam, gdzie ten prequel się skończy. Żadnych zaskoczeń w tym względzie nie ma, ale jest to kawał porządnego kina, naprawdę. Wiadomo, że wszyscy zginą, nie wiadomo tylko w jakiej kolejności. Dbałość o realia jest posunięta do tego stopnia, że w rolach Norwegów występują Norwegowie. Jest baza na Antarktydzie, jest znalezisko i jest paranoja. Problem w tym, że uzasadniona. No i akcja się rozwija, a główna bohaterka - Amerykanka - przeżyje najdłużej. Nie wiem tylko skąd miotacze płomieni w bazie antarktycznej, jakby ktoś wiedział, to niech mi wyjaśni. Granaty jestem w stanie zrozumieć, choć powinni używać trotylu w ilościach znacznie większych - do wywoływania fal sejsmicznych w badaniach struktury lądolodu i samego lodowca. Może chcą topić lód dla jakichś celów? Ale poza tym zgrzytem na który pewnie nawet bym nie zwrócił uwagi gdybym w młodości nie czytał Centkiewiczów, film jest niezły i nawet wiedza o tym jak się skończy nie psuje napięcia. Uważam, że warto wydać te 20pln żeby mieć Coś Smile takiego w swojej filmotece.
Tam, gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety.
images.chomikuj.pl/button/Don_Rumata.gif

rakso_the_slayer
Hmm... Ja przyznam, że miałem nieco inne wrażenia po obejrzeniu tego filmu. Do starego Cośa mam sentyment, nowy mnie zupełnie nie przekonał.
afterglowthegame.com/banwt215.jpg

Kot
Bo tu tylko chyba sentyment się liczy - treść jest dokładnie ta sama, a zakończenie znane Smile

Kot
Jutro, pojutrze i popojutrze w Gazecie Wybiórczej będzie na DVD Władca Pierdzieni, niestety nie wiem za jaką cenę. Ale jeśli jakiś fan jeszcze tego nie ma, to może to być okazja, bo bywają takie płyty w GW nawet po 10pln.

Kot
W kioskach w "Newsweeku" albo czymś takim pojawił się Aliens, czyli część druga kultowego Aliena (zresztą przynajmniej równie kultowa). Dużo o tym pisać nie potrzeba ;-) film jest z książką, ale cienką, czyli to nie coś, na podstawie czego powstała seria. Ale wydanie ładne. Całość kosztuje 25 zł, więc cena wygórowana nie jest, ale ponieważ jest to zafoliowane i nie można obejrzeć, mam pytanie do kogoś, kto kupił: czy jest to wersja podstawowa, czy rozszerzona? Rozszerzoną poznajemy po długości i np. automatach wartowniczych oraz chomiku wykrytym przez wykrywacz ruchu, scenie z nieznanych mi powodów usuniętej.

Kot
W którymś z czasopism pojawił się Atlas chmur w cenie 29,90. Niestety, nie obejrzałem jeszcze, więc nie wiem czy warto, wygląda na romansidło z pięknymi efektami specjalnymi o miłości poprzez lata świetlne i pokolenia czy też wcielenia, ale nie wiem. No, ale kupiłem. Jak znajdę czas, to dopiszę, a na razie to info dla tych, którym film się podobał.

Kanadian
Ja byłem pod ogromnym wrażeniem kilku scen, w sumie nie istotnych mocno dla fabuły, ale genialnych. Jest na tyle ciekawy że nie odczuwa się 3 godzin. Zakończenie chmm... zaskakująco niezaskakujące .... Trudno inaczej określić bez popsucia.
.
Infinity, oraz WFB, resztę gram sporadycznie, z wyjątkiem planszówek.

Kot
Mamy prawdziwy wysyp filmów na DVD w Bidronce. W cenie 14,50 za sztukę pojawiły się krążki z:
Piraci z Karaibów - komplet
Surogaci - z Brucem Willisem, ale dobry.
Giganci ze stali - z kolesiem, który grał Wolverina, bardzo fajny. O boksujących robotach.
Tron - dziedzictwo - sequel Tronu, absolutnej klasyki kina SF, też niezły.
John Carter - ekranizacja klasycznej powieści Burroughsa (twórcy Tarzana) Księżniczka Marsa. Fajne widowisko, fajny film.
Natomiast w czasopiśmie "Logo" znajdziemy DVD z Iron Man 3.

Kot
Zależnie od zainteresowań, w "Gali" oraz "Fokusie" jest Deadpool. Jełi ktoś jeszcze nieuświadomiony, odsyłam do działu filmów wartych obejrzenia w kinach. Mi się tak podobał, że aż go kupiłem i obejrzałem po raz kolejny. Obejrzałem wersję z lektorem, która jest nieco słabsza tłumaczeniowo, np. zamiast Sosnowca jest Jacksonville, ale teksty nadal nie są złe. Warto było uhonorować twórców tymi 29,95pln.

Kot
Było w kilku czasopismach ostatnio, a teraz natknąłem się w Empiku podczas podejścia do promocji "kup ksiązki 3 za 2" - film Patryka Vegi Pitbull - nowe porządki. W czasopismach było po 29,90, a w Empiku obniżyli do 19,90 i zdecydowałem się kupić, mimo pewnych niedoróbek scenariusza pozwalających się cieszyć pełnią filmu dopiero po przeczytaniu książki. Właściwie najpierw trzeba przeczytać książkę, żeby była jasność. Ale za 19,90 już można.

Kot
W kioskach zalega cała seria "Obcy", włącznie z predatorami, na blu-ray. Nie wiem, niestety, czy są to wersje reżyserskie Sad A tak w ogóle, próbował ktoś odczytywać blu-ray na zwykłym DVD? Sprzedawca w kiosku mówił, że czyta normalnie.

kornel_mk
Niestety nie działa w zwykłym DVD Sad
Kornel

cold_one
Kocie musisz mieć albo odtwarzacz blu ray albo konsolę do gier xbox one / ps 4 albo napęd chociażby w komputerze (najtańsze na allegro widziałem za około 50 kilka złotych nowe). A film mam sam. Dla mnie must have jako fana xenomorpha Smile
wh40k : DA
wh: Lizardmen

Kot
Wprawdzie nie z czasopism, ale nie ma specjalnego wątku o filmach skądinąd Wink
W Aldiku (znaczy się Aldi, nie Aldik) pojawiły sie filmy na DVD i jest "Wołyń". Kupiłem, z szacunku dla tego co obejrzałem w kinie i żeby móc kiedyś go sobie jeszcze raz obejrzeć.

Kot
W kilku czasopismach pojawił się "Han Solo - historie", czyli (jeśli ktoś jeszcze nie oglądał) opowieść o tym, jak młody Han zdobył przydomek Solo, poznał Chewbaccę oraz skąd wytrzasnął Sokoła Tysiąclecia. Opowieść całkiem sympatyczna.

Przejdź do forum:
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się