Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Losowy cytat:
Zły dzień to miała twoja matka jak poznała twojego ojca. Najwidoczniej na ten moment zszedł z drzewa. ("Testosteron", film)
blank.gif blank.gif
Foto-chmurka
blank.gif blank.gif
Ostatnio dodane
Zdjęcia
 [2942]
Użytkownicy
Artykuły
Do ściągnięcia
Komentarze
blank.gif blank.gif
Najczęściej oglądane
Zdjęcia
Do ściągnięcia
Artykuły
Linki do stron
blank.gif blank.gif
Zegar & Kalendarz
blank.gif blank.gif
Odliczanie
Jeszcze tylko

do wakacji! To wcale nie tak długo ;-)
blank.gif blank.gif
Klubowy kubek
blank.gif blank.gif
Zobacz temat
 Drukuj temat
Co w Multikinie oraz Heliosie piszczy i dlaczego
Kot
Radzę się szybko wybierać - jeden seans dziennie nie wróży długiego wyświetlania, a szkoda:
YouTube Video

Tam, gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety.
images.chomikuj.pl/button/Don_Rumata.gif

Kot
Film "Za niebieskimi drzwiami" to niby film dla dzieci, ale z ciekawości poszedłem obejrzeć. Bo opisy pod filmem mówiły, że taki horror trochę to jest.
YouTube Video

Kot
Jakby ktoś jeszcze nie był na "Łotr 1" Wink
YouTube Video

Kot
Jest temat wieczny niczym kosmos: miłość. A juz miłość w kosmosie to... to film "Pasażerowie".
YouTube Video

Kot
Byłem na filmie "Wielki Mur", oczywiście chiński.
YouTube Video

Kot
Kawał detektywistycznej roboty, a później horror Smile
YouTube Video

Kot
Ostatni rozdział, to ostatni rozdział. Poszedłem, zobaczyłem, zachwycony nie byłem.
YouTube Video

Kot
Nowa wersja starej legendy o King Kongu. Nieco odbiega od oryginału, ale czy gorsza?
YouTube Video

Kot
https://multikino...d-z-orange
ktoś się wybiera? Wink

Kot
Okazało się, że jest pokaz przedpremierowy "Ghost in the shell", czyli "Duch w pancerzu". Poszedłem.
YouTube Video

Kot
Tak, wiem, trochę nie na temat, ale tylko połowa. Tak lekko licząc. Bo co można powiedzieć o filmie "Strażnicy Galaktyki vol. 2", czego nie powiedziało się o części pierwszej?
YouTube Video

Kot
Alien: Covenant. Prosto z kina.
YouTube Video

Kot
Kolejna część "Piratów z Karaibów". Swoją drogą, ten Jack Sparrow to chyba niezły sukinsyn, że tak kolejni kapitanowie go nienawidzą...
YouTube Video

Edytowane przez Kot dnia 28-05-2017 12:40

Kot
Poszedłem na film "Cudowna Kobieta", po naszemu "Wonder Woman".
YouTube Video

Kot
"Blade Runner 2049", długo oczekiwana produkcja. Czy warto?
YouTube Video

Kot
Potwory i spółka, czyli Pacific rim: rebelia już w kinach Wink
YouTube Video

Kot
Poszedłem w końcu na "Deadpool 2". Moja opinia? Za dużo wymuszonych przekleństw, za dużo łzawych scen i za dużo dowcipów które zrozumie tylko ktoś znający amerykańską kulturę. To ostatnie to wina tłumacza, który nie postarał się jak w części pierwszej stawiając na wulgaryzmy zamiast na przetłumaczenie dowcipów na język dla nas zrozumiały, jak np. "komandosi z Sosnowca" (choć mogli być z Radomia, też byłoby smiesznie). Jedynka była lepsza.

Kot
Postać Venoma znana jest nam z którejśtam części Spidermana, jako wrednego symbionta, który chciał opanować nasz świat. W filmie "Venom" został uczyniony jedną z głównych postaci, która opanowała najgłówniejszą postać - dziennikarza śledczego. Akcja w sumie sympatyczna, przewidywalna, bo to hamerykańskie kino, nie zaskakuje niczym, żadnym zwrotem akcji. No, może jednym, gdy Venom wyjasnia kim był na swojej planecie Grin Jest kilka śmieszków, troszkę łzawo czasem, ale żadnych scen budzących głębsze uczucia. Ot, dobre oglądadło z przeciętnymi (czyli, w sumie, niezłymi) efektami specjalnymi. Coś, co obejrzymy, ale nie zapamietamy w tłumie podobnych produkcji. Czy byłem rozczarowany? No, troszkę. Po pierwsze, przez pierwsze dwie trzecie filmu jest tego Venoma jednak niedosyt, dopiero w końcowej rozpierdusze cię pojawia w większych ilościach. A po drugie to miałem nadzieję, że jednak zobaczymy złego bohatera, a tu zakręcili, że niestety, nie. Brakuje też krwi, bo choć rzeźnia odchodzi jak zawsze niezła, to krwi nie ma. Pewnie gdzieś tam się leje, ale poza ekranem. Produkcje Marvela takie są, nawet jak imć pan Rosomak wypruwał pazurami flaki przeciwników, to jednak jakby nie wypruwał. No, ale jak już powiedziałem, do obejrzenia. A że do szybkiego zapomnienia? Trudno, bywają gorsze produkcje.
Ciekawostka: na koniec filmu ludzie w rzędach przede mną wyszli, w rzędach za mną większość została czekając na końcowy smaczek Grin chciałbym wierzyć, że jestem aż tak opiniotwórczy Grin I tak, smaczek jest, zaraz po pojedynczym wymienianiu odpowiedzialnych za tą produkcję, a przed wymienianie seryjnym, w regularnej liście płac. Później długa długa lista, aż z nudów zacząłem czytać nazwiska i okazało się, że jest olbrzymia ilość nazwisk brzmiących z hinduska Grin A na koniec jeszcze jeden smaczek, ale już nie związany z Venomem, ale z nową produkcją Spidermana, której więcej zobaczycie zapewne w reklamach przed filmem.
A ja czekam na "7 dni". Jeszcze tydzień Grin

Kot
Film "7 uczuć" Marka Koterskiego zapowiadał się wybitnie komediowo, choć znając jego poprzednie produkcje szedłem na seans dość nieufnie. No i okazało się, że nieufnośc moja rację miała. Film jest, jak inne filmy Koterskiego, raczej przygnębiający niż śmieszny, przynajmniej dla mnie. Większość śmiesznych scen jest w zajawce, od razu uprzedzam.
Troszkę o treści - Adaś Miauczyński na wizycie u pani psycholog wspomina swoje dzieciństwo. Interesujący jest język, jakim posługują się wszyscy w jego wspomnieniach (tak mi się rzuciło w uszy) - wszyscy dorzucają w zdaniach fajne powtórzenia Smile mamy szkołę, prywatne życie dzieciaków, choć przyznam się, jego ojciec nie wygląda na pomocnika hydraulika Wink
Problemem jest ustalenie dla kogo miałby być ten film. Dla dzisiejszych młodych ludzi? Może tak. Jest tam sporo o tym, jak spędzało się czas zanim nastała era telefonów komórkowych, co dzieciaki robiły w czasie wolnym, jak się zachowywały względem siebie. jest zabawa, żartobliwe rymowanki osmieszające kolegów/koleżanki i odpowiedzi na nie. Jest szkoła, jak wyglądała dawniej. Zapewne współczesne gimbazjalne dzieci powiedzą chórem "nigdy bym nie pozwolił/a, żeby nauczyciel się do mnie tak odezwał" itd. Nadal nie wiadomo, czy obeny model wychowania jest jedynie słusznym, ale wiele zdaje się wskazywać, że nie jest, choć gimbaza i poprawne politycznie media się nie zgodzą.
Jest konflikt między dziećmi miastowymi i wiejskimi, które miały byc gorsze. Ale jest też klimat tamtych czasów, stare ławki, biedne sale lekcyjne, prymuska i pierwsze miłości - te ostatnie zwłaszcza się nie zmieniły i człowiek patrzy na to z rozrzewnieniem.
Zwłaszcza starsi ludzie będą patrzeć z rozrzewnieniem. Ja nie pamiętam czasów, gdy w autobusie był konduktor i kasował bilety. No, może trochę, ale słabo. Nie pamiętam również takich ławek, choć pamiętam mundurki. Nie pamiętam wielu innych zdareń, bo jestem z okresu pomiędzy - za młody, by zyć w tamtych czasach i traktować to jako podróż sentymentalną, a za stary żeby oglądać ten film jako ciekawostkę. Jak już napisałem, komedia to też nie jest, więc najwięcej frajdy i zabawy produkcja dostarczyła chyba aktorom, którzy wcielili się w role uczniów.
Podsumowując - jeśli bawił was np. "Dzień świra", w którym bohater walczy z opadającą w pociągu deską klozetową, może wam się spodobać. Dla mnie taka walka śmieszna nie jest, bo sam to przeżywałem i wiem, że rozwiązanie jest znacznie prostsze, a scena była wyciągnięta na siłę. Dlatego jeśli mieliście odczucia podobne do moich, dajcie sobie spokój z kinem, bo szkoda pieniędzy.
Edytowane przez Kot dnia 14-10-2018 18:41

Przejdź do forum:
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się