Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.
11 posts | Last Activity on 29-05-2020 16:34 by Kot
K
Kot 29-05-2020 16:34, 8 months ago Responded in Fajne filmy, które warto obejrzeć
Re: Fajne filmy, które warto obejrzeć
I znowu "Dzień świstaka", ale ja lubię takie klimaty Smile tym razem lżejsze niż "Before I fall", ale i tak sympatyczne. I z fajnym zakończeniem, takim z 'twistplotem" troszkę. Nic ambitnego, ale fajnie się ogląda Wink
https://www.youtube.com/watch?v=wiPD9X43knU
K
Kot 19-05-2020 16:54, 8 months ago Responded in Fajne filmy, które warto obejrzeć
Re: Fajne filmy, które warto obejrzeć
Jeśli podobał wam się film "Otchłań" ("Abyss", ten dziejący się na podmorskiej stacji górniczej), myślę że spodoba się również "Głębia strachu". Zrobiony jest z podobną dbałością o szczegóły, kręcony pod wodą i ma żywszą akcję, taki technohorror. A poza tym gra laska z sagi "Zmierzch", która wyrosła na naprawdę fajną kobietę <3 (choć nadal nie potrafi zamknąć ust Grin )
No dobra, nie jestem pewien czy naprężenia w pancernym skafandrze powstające przy zbyt szybkim wynurzaniu mogą go zniszczyć... ale i tak jest fajnie Wink
K
Re: Kultura pozanurtowa - co warto, a czego nie warto zobaczyć/przeczytać
"Inside man", czyli "Nasz człowiek u nich" - wybaczcie, nie pamiętam polskiego tytułu Grin Historia skoku na bank, który nie był skokiem na bank. Znakomicie poprowadzona akcja, a planowanie skoku to majstersztyk. I ostateczne rozwiązanie - cudo. Gorąco polecam.
I oto pojawiła się część druga. Też skok na bank, ale zagrany jakoś nieruchawo. Główni bohaterowie jacyś dziwni, nieprzekonujący, a zwłaszcza szefowa skoku. Dużo gada, daje się wciągać w dyskusje pokazujące, że nie ona tu rządzi i w ogóle słabo. Ale w miarę rozwoju akcji wyłażą na jaw dziwne okoliczności... i gdy w końcu rozumiemy co i jak, pojawiają się napisy końcowe. Och, wiem, oglądaliśmy to już w innych produkcjach, pewne pomysły się powtarzały... ale zauważyłem to w sumie dopiero jak pokazały się napisy końcowe. Nie wszystko poszło tak, jak powinno... A pomiędzy jednymi a drugimi napisami końcowymi jest też trochę akcji Smile Nie chcę pisać więcej, bo i tak ujawniłem za dużo. Wystarczy jeśli powiem, że film mi się podobał i polecam - zarówno część pierwszą, jak i drugą.
K
Re: Kultura pozanurtowa - co warto, a czego nie warto zobaczyć/przeczytać
"1612". Film ten strasznie zjechali nasi narodowcy, bo przedstawia Polaków jako złych. No, bo nasi poszli na Ruś niosąc dary i głaszcząc wszystkich po główkach i rozdając czekoladki, a to, że babki jeszcze przez 200 lat straszyły Polakami niegrzeczne dzieci, to ruski wymysł jest jeno. Nie wiem, jakim trzeba być kretynem, żeby w to wierzyć, ale wystawia to polskim narodowcom świadectwo kretynów. Z wyróżnieniem i czerwonym paskiem.
Mi ten film się bardzo podobał. Czasem wygląda na bajkę o pucybucie, który został księciem, a czasem nie. Jest parę niekonwencjonalnych zwrotów akcji i ta słowiańska zaduma... polecam gorąco.
K
Re: Kultura pozanurtowa - co warto, a czego nie warto zobaczyć/przeczytać
"Legenda o Kołowratie" - rosyjski film (tak, uwielbiam rosyjskie kino i będzie tu tego trochę). Takie rosyjskie "300", ale moim zdaniem dużo lepsze. Mniej nadęte przede wszystkim. No i ta słowiańska dusza... ech, "300" obejrzałem raz i było to o jeden raz za dużo, natomiast do "Legendy o Kołowratie" będę chyba wracał. Kilkudziesięciu ruskich (bo jeszcze przed postaniem Rosji, a tym bardziej Związku Radzieckiego, więc nie Rosjan) staje do walki przeciwko ordzie tatarskiej. No podobało mi się.
K
Kot 03-03-2020 20:37, 11 months ago Responded in Książki w oryginale
Re: Książki w oryginale
Książka dostępna w sklepie google bezpłatnie: "After the cure". Jest to pierwsza część tasiemcowej serii, jednak ten pierwszy tom (tomik raczej) myślę, że można zaliczyć. Fabuła jest znana: ludzi na Ziemi opanowała zaraza zmieniając ich w krwiożerczych zombie. Niedobitki schroniły się w miastach - twierdzach (no, nie przesadzajmy, płot wystarczył) i próbują znaleźć lekarstwo... i znajdują. Akcja zaczyna się właśnie w tym momencie, stąd też tytuł - "Po wyleczeniu" czy "Po lekarstwie", jakoś tak. Problem z tymi wyleczonymi jest taki, że pamiętają wszystko co zrobili jako zombie, jak zabijali innych, często własna rodzinę i ich zjadali, często żywcem. Dlatego też po uleczeniu w olbrzymiej większości przypadków popełniają samobójstwa i to natychmiast, jeśli mają okazję to rzucając się w przepaść, nadziewając na jakieś ostre przedmioty czy cokolwiek.
Tak jak powiedziałem, pierwszą część można przeczytać za darmo i jeśli komuś się spodoba, można sięgnąć po następne. Ponieważ akcja dzieje się po uleczeniu/wynalezieniu lekarstwa, raczej nie znajdziemy tam szybkiej akcji, pościgów, trupów... no z tym ostatnim to jednak Wink jest spokojniej i bardziej... hmmm... kryminalnie. Mi książka się podobała, ale przecież to kwestia gustu Wink
Responded in Książki w oryginale
K
Kot 05-02-2020 16:16, 11 months ago Responded in Książki w oryginale
Re: Książki w oryginale
"Quantum Thief", czyli "Kwantowy złodziej"
Nie lubię książek, w których opisywane są rzeczy znane bohaterom z codziennego życia. To trochę tak, jakby w powieści kryminalnej pisać "samochód na czterech kołach i z silnikiem spalinowym podjechał do krawężnika". Wolę, jak funkcje, wygląd i inne właściwości nowych, nieznanych nam urządzeń wyłaniają się w miarę koniecznych opisów akcji. I dostałem za swoje - książka "Kwantowy złodziej" była dla mnie przez większość czasu niezrozumiała Grin dopiero pod koniec zacząłem pojmować terminy przewijające się przez cały czas.
Akcja zaczyna się w specyficznym więzieniu. Bohater znajduje się w pomieszczeniu i ściany nagle stają się przezroczyste. Na sąsiednim polu (bo to trochę zaczyna przypominać szachownicę) znajduje się twoja kopia. Masz teraz do wyboru: walczyć (bo w dłoni masz pistolet) lub negocjować (co niebezpieczne jest, bo ten drugi może tez mieć). Jeśli wygrasz w którejkolwiek z tych dziedzin, odsłania się następne pole z twoją kopią... Zadanie polega na zajęciu jak największej ilości pól. I z tego więzienia nasz bohater zostaje wykradziony.
Akcja jest wspaniała, choć, jak już napisałem, spora część technicznych szczegółów pozostaje mało zrozumiała (jak np. gogolowi piraci Grin ). Bohater usiłuje przeciwstawić się mrocznym siłom rządzącym jego światem, siłom, przeciwko którym w sumie nie ma szans, ale ponieważ w tym celu został wykradziony z kwantowego więzienia, próbuje. Intryga jest fascynująca, a mozolne odkrywanie zasad rządzących światem i jego technologią jest nie mniej fascynujące. Gorąco polecam.
Responded in Książki w oryginale
K
Kot 05-02-2020 16:04, 11 months ago Responded in Książki w oryginale
Re: Książki w oryginale
Głównie to, co ściągnę w comiesięcznych promocjach z TOR Books, ale może się też trafić coś innego
Responded in Książki w oryginale
K
Re: Kultura pozanurtowa - co warto, a czego nie warto zobaczyć/przeczytać
"Jak zostałem gangsterem". Na początku trochę śmiesznie, na końcu trochę smutno... polecam gorąco. Chyba kupię DVD jak się ukaże.
K
Re: Przeczytałeś coś, co uznałeś za zmarnowanie twojego czasu i chcesz przestrzec innych? opowiedz dlacz
"Problem trzech ciał". Podobno zdobył nagrodę Hugo czy innego Nebulasa, ale świadczyłoby to tylko o upadku tej nagrody. Logika książki zawodzi, zwłaszcza pod względem naukowym. Nie polecam zdecydowanie.
K
Kot 19-01-2020 16:09, 1 year ago Responded in Książki fantastyczne godne polecenia
Re: Książki fantastyczne godne polecenia
Przeczytałeś coś, co uznałeś za warte przeczytania? Podziel się opinią, opowiedz dlaczego, może kilka słów o treści, ale bez spoilerów Wink
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Shoutbox
You must login to post a message.
K
Kot1 year ago
Dobra, chyba odzyskałem Grin
K
Kot1 year ago
I znowu coś zrąbałem usiłując zaktualizować silnik strony Grin
K
Kot1 year ago
Kurna... wpisałem newsa, ale nie wiem jak ustawić panel newsów żeby był na głównej stronie, a nie tylko w lewym panelu nawigacyjnym...
K
Kot1 year ago
Komunikat testowy