Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Książki w oryginale

Last updated on 4 months ago
K
Głównie to, co ściągnę w comiesięcznych promocjach z TOR Books, ale może się też trafić coś innego
K
"Quantum Thief", czyli "Kwantowy złodziej"
Nie lubię książek, w których opisywane są rzeczy znane bohaterom z codziennego życia. To trochę tak, jakby w powieści kryminalnej pisać "samochód na czterech kołach i z silnikiem spalinowym podjechał do krawężnika". Wolę, jak funkcje, wygląd i inne właściwości nowych, nieznanych nam urządzeń wyłaniają się w miarę koniecznych opisów akcji. I dostałem za swoje - książka "Kwantowy złodziej" była dla mnie przez większość czasu niezrozumiała Grin dopiero pod koniec zacząłem pojmować terminy przewijające się przez cały czas.
Akcja zaczyna się w specyficznym więzieniu. Bohater znajduje się w pomieszczeniu i ściany nagle stają się przezroczyste. Na sąsiednim polu (bo to trochę zaczyna przypominać szachownicę) znajduje się twoja kopia. Masz teraz do wyboru: walczyć (bo w dłoni masz pistolet) lub negocjować (co niebezpieczne jest, bo ten drugi może tez mieć). Jeśli wygrasz w którejkolwiek z tych dziedzin, odsłania się następne pole z twoją kopią... Zadanie polega na zajęciu jak największej ilości pól. I z tego więzienia nasz bohater zostaje wykradziony.
Akcja jest wspaniała, choć, jak już napisałem, spora część technicznych szczegółów pozostaje mało zrozumiała (jak np. gogolowi piraci Grin ). Bohater usiłuje przeciwstawić się mrocznym siłom rządzącym jego światem, siłom, przeciwko którym w sumie nie ma szans, ale ponieważ w tym celu został wykradziony z kwantowego więzienia, próbuje. Intryga jest fascynująca, a mozolne odkrywanie zasad rządzących światem i jego technologią jest nie mniej fascynujące. Gorąco polecam.
K
Książka dostępna w sklepie google bezpłatnie: "After the cure". Jest to pierwsza część tasiemcowej serii, jednak ten pierwszy tom (tomik raczej) myślę, że można zaliczyć. Fabuła jest znana: ludzi na Ziemi opanowała zaraza zmieniając ich w krwiożerczych zombie. Niedobitki schroniły się w miastach - twierdzach (no, nie przesadzajmy, płot wystarczył) i próbują znaleźć lekarstwo... i znajdują. Akcja zaczyna się właśnie w tym momencie, stąd też tytuł - "Po wyleczeniu" czy "Po lekarstwie", jakoś tak. Problem z tymi wyleczonymi jest taki, że pamiętają wszystko co zrobili jako zombie, jak zabijali innych, często własna rodzinę i ich zjadali, często żywcem. Dlatego też po uleczeniu w olbrzymiej większości przypadków popełniają samobójstwa i to natychmiast, jeśli mają okazję to rzucając się w przepaść, nadziewając na jakieś ostre przedmioty czy cokolwiek.
Tak jak powiedziałem, pierwszą część można przeczytać za darmo i jeśli komuś się spodoba, można sięgnąć po następne. Ponieważ akcja dzieje się po uleczeniu/wynalezieniu lekarstwa, raczej nie znajdziemy tam szybkiej akcji, pościgów, trupów... no z tym ostatnim to jednak Wink jest spokojniej i bardziej... hmmm... kryminalnie. Mi książka się podobała, ale przecież to kwestia gustu Wink
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Shoutbox
You must login to post a message.
K
Kot6 months ago
Dobra, chyba odzyskałem Grin
K
Kot6 months ago
I znowu coś zrąbałem usiłując zaktualizować silnik strony Grin
K
Kot6 months ago
Kurna... wpisałem newsa, ale nie wiem jak ustawić panel newsów żeby był na głównej stronie, a nie tylko w lewym panelu nawigacyjnym...
K
Kot7 months ago
Komunikat testowy