Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Kultura pozanurtowa - co warto, a czego nie warto zobaczyć/przeczytać

Last updated on 14 days ago
K
"Jak zostałem gangsterem". Na początku trochę śmiesznie, na końcu trochę smutno... polecam gorąco. Chyba kupię DVD jak się ukaże.
K
"Legenda o Kołowratie" - rosyjski film (tak, uwielbiam rosyjskie kino i będzie tu tego trochę). Takie rosyjskie "300", ale moim zdaniem dużo lepsze. Mniej nadęte przede wszystkim. No i ta słowiańska dusza... ech, "300" obejrzałem raz i było to o jeden raz za dużo, natomiast do "Legendy o Kołowratie" będę chyba wracał. Kilkudziesięciu ruskich (bo jeszcze przed postaniem Rosji, a tym bardziej Związku Radzieckiego, więc nie Rosjan) staje do walki przeciwko ordzie tatarskiej. No podobało mi się.
K
"1612". Film ten strasznie zjechali nasi narodowcy, bo przedstawia Polaków jako złych. No, bo nasi poszli na Ruś niosąc dary i głaszcząc wszystkich po główkach i rozdając czekoladki, a to, że babki jeszcze przez 200 lat straszyły Polakami niegrzeczne dzieci, to ruski wymysł jest jeno. Nie wiem, jakim trzeba być kretynem, żeby w to wierzyć, ale wystawia to polskim narodowcom świadectwo kretynów. Z wyróżnieniem i czerwonym paskiem.
Mi ten film się bardzo podobał. Czasem wygląda na bajkę o pucybucie, który został księciem, a czasem nie. Jest parę niekonwencjonalnych zwrotów akcji i ta słowiańska zaduma... polecam gorąco.
K
"Inside man", czyli "Nasz człowiek u nich" - wybaczcie, nie pamiętam polskiego tytułu Grin Historia skoku na bank, który nie był skokiem na bank. Znakomicie poprowadzona akcja, a planowanie skoku to majstersztyk. I ostateczne rozwiązanie - cudo. Gorąco polecam.
I oto pojawiła się część druga. Też skok na bank, ale zagrany jakoś nieruchawo. Główni bohaterowie jacyś dziwni, nieprzekonujący, a zwłaszcza szefowa skoku. Dużo gada, daje się wciągać w dyskusje pokazujące, że nie ona tu rządzi i w ogóle słabo. Ale w miarę rozwoju akcji wyłażą na jaw dziwne okoliczności... i gdy w końcu rozumiemy co i jak, pojawiają się napisy końcowe. Och, wiem, oglądaliśmy to już w innych produkcjach, pewne pomysły się powtarzały... ale zauważyłem to w sumie dopiero jak pokazały się napisy końcowe. Nie wszystko poszło tak, jak powinno... A pomiędzy jednymi a drugimi napisami końcowymi jest też trochę akcji Smile Nie chcę pisać więcej, bo i tak ujawniłem za dużo. Wystarczy jeśli powiem, że film mi się podobał i polecam - zarówno część pierwszą, jak i drugą.
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.
Sign In
Not a member yet? Click here to register.
Shoutbox
You must login to post a message.
K
Kot5 months ago
Dobra, chyba odzyskałem Grin
K
Kot5 months ago
I znowu coś zrąbałem usiłując zaktualizować silnik strony Grin
K
Kot5 months ago
Kurna... wpisałem newsa, ale nie wiem jak ustawić panel newsów żeby był na głównej stronie, a nie tylko w lewym panelu nawigacyjnym...
K
Kot6 months ago
Komunikat testowy