Nazwa użytkownika:    Hasło:   
center-left.png center-right.png
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Losowy cytat:
Jesteś jak szkoła w lipcu: żadnej klasy. ("Hoży doktorzy", serial)
blank.gif blank.gif
Foto-chmurka
blank.gif blank.gif
Ostatnio dodane
Zdjęcia
 [2861]
Użytkownicy
Artykuły
Do ściągnięcia
Komentarze
blank.gif blank.gif
Najczęściej oglądane
Zdjęcia
Do ściągnięcia
Artykuły
Linki do stron
blank.gif blank.gif
Zegar & Kalendarz
blank.gif blank.gif
Odliczanie
Jeszcze tylko

do wakacji! To wcale nie tak długo ;-)
blank.gif blank.gif
Klubowy kubek
blank.gif blank.gif
Dni fantastyki w Puławach
NewsyPuławski Klub Fantastyki w dniach 29-30 stycznia 2011 organizuje Dni Fantastyki ukierunkowane mocno na promocję gry WarMachine. Impreza ma nawiązywać w tradycji do Ferii z Fantastyką, które Puławianie organizują już od jakiegoś czasu, więc oprócz promocji systemu chcą ją rozbudować o inne elementy fantastyczne. Jeśli ktoś chce przyłączyć się do organizacji w celu zdobycia doświadczenia organizacyjnego czy po prostu pokazania się albo zaprezentowania swoich poglądów, wiedzy czy też systemu, podejrzewam, że będzie mile widziany. Adres na forum do zgłaszania swoich propozycji tutaj. Na pewno warto spróbować swoich sił, choćby w celu zaznaczenia że Radom też istnieje na mapie polskiej fantastyki.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Powrót banowania
UżytkownicyPonieważ starzy użytkownicy zaczynają powolutku zapominać o forumowym regulaminie, odsyłam do ponownego przeczytania FAQ, a zwłaszcza fragmentu dotyczącego działu Targowisko (dla leniwych podsyłam linka). Ponieważ nowa wersja motoru nie współpracuje z FusionBoard (który, jak sam twórca przyznał, nie działał całkiem dobrze i od dawna szykowałem się do jego usunięcia), zostaniemy przy tym, co oferuje obecna wersja strony, czyli czasowych banach. Dotychczasowy system ostrzeżeń jakoś chyba nie bardzo się sprawdzał.
Wprawdzie rezygnacja z FusionBoard to również np. brak systemu wynagradzania kolegów, ale mam nadzieję, że następna wersja będzie miała tę możliwość wbudowaną i będzie można do tego wrócić. A póki co, czytajcie posty przed ich opublikowaniem i, zwłaszcza w dziale Targowisko, nie mnóżcie ich ponad miarę i potrzebę.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Fantastyka a rzeczywistość
Nauka i fantastyka

Rzeczywistość po raz kolejny przyćmiewa fantastykę. Wszyscy przywykliśmy już do wizji organizmów konstruowanych na zamówienie, klonowania zmarłych śmiercią tragiczną ukochanych piesków czy szczególnie wartościowych żołnierzy, ale nikt nie wpadł na pomysł, żeby optymalizować kod genetyczny. Jest to pojęcie znane z informatyki i polega na takim przekształcaniu kodu programu, żeby wykonywał się szybciej i łatwiej go było konserwować. Tymczasem przeczytałem właśnie artykuł o tym, że jako czynny składnik eksperymentalnych (ale już w bardzo zaawansowanym stadium testów klinicznych) szczepionek, m.in. przeciwko AIDS i grypie używa się plazmidów (kolistych cząstek DNA, do których wszczepia się odpowiednie geny). I oto kod genetyczny owych plazmidów podlega optymalizacji podobnie jak w programach komputerowych - żeby łatwiej wnikały do komórek, a to co mają przenosić lepiej spełniało swoją funkcję. Optymalizacja kodu genetycznego... Poczułem się strasznie zacofany z tym moim programowaniem blaszanych komputerów. Co jeszcze zawstydzi fantastykę?

purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Powrót do Przyszłości
Dziś jest dzień, w który przeniósł się Marty McFly w kultowym filmie Powrót do przyszłości 2 z 1989 roku. Film w zabawny sposób pokazuje jedną z możliwości rozwiązania paradoksów związanych z podróżami w czasie, a to już jest poważny problem w znakomitej komedii. Być może kiedyś będziemy mogli podróżować w czasie, bo poglądy na to zmieniają się z upływem lat. Kiedyś naukowcy bredzili o związkach przyczynowo-skutkowych i innych zjawiskach, sprowadzając jednak całość do nie można i już. Teraz znany astrofizyk Michio Kaku stwierdza teraz szukamy praw fizyki, które zabroniłyby podróży w czasie i nie możemy ich znaleźć. W każdej razie, oglądając po raz kolejny tą serię w telewizji czy gdziekolwiek, warto zastanowić się jak wyobrażali sobie przyszłość wtedy i jak może wyglądać nasz świat za 25 lat.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Zjazd miłośników fantastyki w Pionkach
Klub Gier Strategicznych "Bastion" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zapraszają wszystkich fanów fantastyki i nie tylko na pierwszą edycję pionkowskiego konwentu Pi-KON. W programie prelekcje, konkursy, spotkania autorskie, sesje RPG, gry planszowe i bitewne, projekcje filmów. Koszt udziału w imprezie 10zł.
Tyle ulotka. Cóż mogę powiedzieć - miłośnicy fantastyki w Pionkach zawstydzili radomski fandom - wzięli się za organizację zjazdu :). Niestety, termin jakby koliduje z Orkonem i najaktywniejsi radomscy działacze prawdopodobnie wybiorą wyjazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską, ale jeśli ktoś jednak chciałby wspomóc klub z bratnich Pionek, zapewne będzie mile widziany. Zawsze to jakieś doświadczenie w organizowaniu zjazdów. Nie widzę w programie LARPów, ale to raczej szkic imprezy niż ostateczny rozkład, więc macie pole do popisu - choćby prelekcja, pokaz lub może pomoc w jakimś turnieju? Wkrótce ma ruszyć strona, podam wtedy odnośnik i będzie wiadomo, do kogo się zgłaszać.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif blank.gif
Shoutbox
Musisz się zalogować żeby wysłać wiadomość.

08-12-2017 21:25
Nie ma co siać fermentu. Dobrze że otwierają sklep na żeromskiego bo w GS albo w M1 czynsz by ich pociągnął na dno ... jeśli ceny w sklepie stacjonarnym będą mieli takie jak w necie to fajnie się zapo

08-12-2017 19:34
Myślę że jest odwrotnie. To własnie w centrach teraz ludzie się ubierają, a centra miast mogą być oddane na rozrywkę. Jutro otwarcie. To filia wargamera. Jest na fejsie do oglądania.

02-12-2017 21:38
Nie śmierdzą. Po prostu dziś na Żeromę nie chodzi się, żeby kupić książki, ale buty, komórę albo wziąć pożyczkę. Po rzeczy dziwne jak książki (czy choćby figurki) chodzi się do centrów handlowych.

23-11-2017 23:02
Nie siej defetyzmu kocie, były plany by pierwszy wargamer też był na żeromie. Jak był na 25 czerwca to zarzucali nam że daleko, a teraz buty śmierdzą ? ....

23-11-2017 09:15
Ciekawe co z tego wyrośnie.

22-11-2017 20:13
Wśród banków i sklepów z butami? Słabo, ale obym się mylił Shock

16-11-2017 22:28
V kolumna mi donosi że na żeromie już niedługo będzie sklep wargamera !!!! Smile))) Zbierajcie kasę by zakupy robić tam by nam nie upadłą nowa inicjatywa

21-09-2017 15:21
Ale jaja, jeśli recenzuję coś, co ma związek z Rosją, jutub demonstruje swoją rusofobię i wyświetla "ten film nie jest odpowiedni dla reklamodawców Angry

19-09-2017 19:53
Cholera, wywaliło zupełnie wtyczkę, bo jutub odszedł od flaszki Sad

24-07-2017 13:07
Cold one ty siedzisz w radomiu? Ja ogarniam juz zasady 8ed do 40k i moge grac.ado kings of war zawsze tez chetny jestem wfb umarlo a zombie nastepce made by gw czy potwora frankensteina made by spolec

blank.gif blank.gif
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png